Bıçaklanarak Öldürüldü, Katile ‘Yaralama’dan Ceza Verildi! Ailesi Sosyal Medyadan Adalet Arıyor

Ankara’da uğradığı bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybeden Burakhan Şahin’in ailesi sosyal medyada adalet arayışı başlattı. Burakhan’ın planlı bir şekilde öldürüldüğünü söyleyen annesi ve kız kardeşi, şüpheliye verilen ‘yaralama kastıyla hareket’ cezasının yeterli olmadığını, olay esnasında bölgede 5 kişinin daha söyledi. 

Olayın yeteri kadar araştırılmadığını söyleyen aile, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’dan yardım istedi.

Ankara’da 3 Eylül 2020 gecesi bir grubun saldırısına uğrayan Burakhan Şahin (25), 6 bıçak darbesiyle hayatını kaybetti. Şahin’i öldüren kişiye ilk önce müebbet hapis cezası verildi. Ailenin davayı istinafa taşıması sonucu 22 Mart 2023’te yeni bir karar çıktı. Burakhan Şahin’i öldüren şahısa ‘yaralama kastıyla hareket’ suçundan ceza verildi. Aile verilen cezaya ve Şahin’e saldıran 5 kişinin davada adının bulunmasına itiraz ederken çeşitli yollarla hak aramaya devam ediyor.

Sosyal medya platformu TikTok üzerinden video yayınlayan Burakhan’ın annesi ve kardeşi ‘Biz buna mecbur bırakıldık, karanlık kirli insanların oyunlarıyla boğuştuk. Başımıza 3 yıldır gelmeyen kalmadı’ dedi.

Yargılama sürecinde 6 failden 5 tanesinin mahkemeye getirilmediğini söyleyen Burakhan’ın kardeşi Buse Şimal, ‘Ne kamera kayıtları, ne HTS kayıtları mahkemeye getirildi. Her yerin kamerayla dolu olduğu bir yerde sadece 3 saniyelik yaprakların kapattığı bir kayıt paylaşıldı. Bulmak isteyen savcı, hakim, hukuk danışmanı görüntüleri bulup izlesinler, bize abimin nasıl katledildiğini anlatmak mecburiyetindeler.

Yargılama sürecinde 6 failden 5 tanesinin mahkemeye getirilmediğini söyleyen Burakhan’ın kardeşi Buse Şimal, ‘Ne kamera kayıtları, ne HTS kayıtları mahkemeye getirildi. Her yerin kamerayla dolu olduğu bir yerde sadece 3 saniyelik yaprakların kapattığı bir kayıt paylaşıldı. Bulmak isteyen savcı, hakim, hukuk danışmanı görüntüleri bulup izlesinler, bize abimin nasıl katledildiğini anlatmak mecburiyetindeler’ dedi

Olayın planlı olduğunu söyleyen Şimal, ‘Israrla abimi çağırmasına, abimin ayrılmasına müsade etmemesine, bunlar sabit ve şüpheli şahısın da söylemesine rağmen nasıl ‘yaralama kastıyla hareket’ cezası verilir. Abim kendisini savunamamış, karşısındaki şahıslar tek bir yumruk darbesi dahi almamış. Benim abimin diş diplerinde, burnunda çamur çıktı; abimi savunmasız hale getirmişler. Biz sadece adalet istiyoruz’ dedi.

‘Anayasa Mahkemesi hariç bütün karar mercilerimizin hakkı tüketildi’ diyen Burakhan’ın annesi, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya seslenerek, ‘ Şu anki İçişleri Bakanı’nın da bu konularda koşturduğunu biliyorum, kendisine de teşekkür ediyorum. Umuyorum bu şebekeler ortaya çıkar ve benim evladımın da hakkı teslim edilir’ dedi.

Burakhan’ın annesi ve kız kardeşinin yaptığı açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz 🎥

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x