Babacan’dan Kılıçdaroğlu’nun DEVA’lı isimlerle görüşmesiyle ilgili ilk açıklama: Üzüldük ve şaşırdık

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun DEVA Partili başkanlarla yaptığı gizli görüşmeye ilişkin olarak, “Sayın Kılıçdaroğlu’yla bir araya geleceklerini bilmiyorduk.” dedi.

 Babacan açıklamasında, “İlçe başkanlarımızın bir süredir ayrılma hazırlığı içinde olduğunu biliyorduk. Sayın Kılıçdaroğlu’yla bir araya geleceklerini bilmiyorduk. Salı günü saat 15:00 civarı öğrendim. İlk öğrendiğimizde üzüldük ve şaşırdık.” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu? 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul’da DEVA Partisi’nin bazı ilçe başkanlarıyla gizlice görüştüğü, bu isimlere CHP’de kadro teklif edildiği ileri sürüldü. 

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, söz konusu ziyarete tepki gösterdi. CHP lideri Kılıçdaroğlu’na seçim öncesinde DEVA, Gelecek ve Saadet Partisi’ne verilen 39 milletvekilinin hatırlatmasını yapan Emir şu ifadeleri kullandı:

“Sağın ıskartaya çıkmış, siyasi yaşamını tüketmiş aktörlerine partimizin önemli koltukları ikram edilerek sağdan oy alamayacağımızın onlarca örneğini yaşayarak gördük. Yerel seçim öncesinde Deva partili ilçe başkanlarının partimize devşirilmesinin arka planında siyasal/ideolojik bir yakınlaşma olduğunu düşünmek için hiç bir nedenimiz yok. Yeni bir “39 vekil vakası” hazırlığının yapıldığından kaygılıyız. Partimiz bir evvel kendi ilkelerine ve değerlerine dönmek zorundadır. Değişim şarttır.”

 Görüşmeye dair ilk tepkisi “Yazık, Yakışmadı Kemal Bey” şeklinde olan DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin, T24’e yaptığı açıklamada, “Ali Bey de inanamadı, üzüldü bu hadiseye. Aradık başkanları, onlar da teyit ettiler. Cumartesi günü sabah kahvaltı yapmışlar. ‘Bize değer verdi yanımıza geldi, bizi dinledi’ dediler. ‘Dolayısıyla istifa edip, cumartesi istifa edip CHP’ye katılım yapmayı düşünüyoruz’ dediler. Bir kenara not ediyoruz” demişti. 

TIKLAYIN – Kılıçdaroğlu’ndan DEVA Partili isimlere “gizli” ziyaret: Kadro teklif ettiği iddia edildi; CHP’den ilk tepki geldi!

TIKLAYIN – DEVA Sözcüsü İdris Şahin: Kılıçdaroğlu, ilçe başkanları ile görüşmüş, başkanlar istifa edeceğini söyledi, Ali Bey de inanamadı

TIKLAYIN – Kılıçdaroğlu ile görüşmüşlerdi: DEVA Partisi’nde istifa depremi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x